ENIMATION festival

Filmski program ENIMATION 2019

# DOGODEK VODITA URA LOKACIJA
1 Delavnica prevajanja in podnaslavljanja filmov za študente Melita Koletnik Korošec in Robert Petrovič (SLO) 9.00–16.00 Vetrinjski dvor
# DOGODEK VODI URA LOKACIJA
1 Festivalski program za šolske skupine, izbor prilagojen starostni stopnji Hana Repše 10.00 Vetrinjski dvor
# DOGODEK URA LOKACIJA
1 Srednješolska produkcija 10+ 16.00 Vetrinjski dvor
2 Otvoritev razstave optičnih igrač, 4+ 17.00 Vetrinjski dvor
3 Otvoritev festivala 8+ 18.00 Lutkovno gledališče Maribor
# DOGODEK URA LOKACIJA
1 Delavnica kritičnega pisanja in izdelava video oglasa z Anjo Kavić in Martino Mladenović, 10+ 10.00 GT22
2 Projekcija  SVEŽI filmarji, 8+ 14.00 Vetrinjski dvor
3 Festivali v fokusu: Star film fest (Sisak, HR), Four river film festival (Karlovac, HR), 10+ 16.00 Vetrinjski dvor
4 Film Factory se predstavlja, 10+ 17.00 Vetrinjski dvor
5 Projekcija MAXI filmarji – tekmovalni program 12+ 18.00 Vetrinjski dvor
# DOGODEK  VODI URA LOKACIJA
1 Delavnica kritičnega pisanja in izdelava video oglasa, 10+ Anja Kavić in Martina Mladenović 10.00 GT22
2 D’SAF: filmi z delavnic, 4+ 14.00 Vetrinjski dvor
3 Projekcija MINI filmarji: tekmovalni program, 5+ 16.00 Vetrinjski dvor
4 Projekcija MIDI filmarji: tekmovalni program, 5+ 17.00 Vetrinjski dvor
# DOGODEK URA LOKACIJA
1 MARSov Vi_Lab: Zvonko Čoh in Milan Erič, 8+ 10.00-14.00 Vetrinjski dvor
2 MARSov Vi_Lab: Zvonko Čoh in Milan Erič, 8+ 14.00-16.00 Vetrinjski dvor
3 Celovečerni risani film Socializacija bika?, 8+ 16.00 Vetrinjski dvor
# DOGODEK URA LOKACIJA
1 Film v šoli: izmenjava mnenj in izkušenj, učitelji 10.00–17.30 GT22
2 Delavnica animiranega filma z Milošem Tomićem, 6+ 10.00–13.00 Vetrinjski dvor
3 Celovečerni igrani film Gremo mi po svoje s pogovori z avtorji, 8+ 14.00 Vetrinjski dvor
4 Kratki animirani filmi A je to! Pat in Mat znova v akciji, 4+ 16.00 Lutkovno gledališče Maribor
5 Celovečerni igrani film Gremo mi po svoje II , 8+ 16.00 Vetrinjski dvor
6 Kratki animirani filmi otrok za otroke, 4+ 18.00 Vetrinjski dvor
7 Zaključek festival z razglasitvijo zmagovalcev 18.00 Lutkovno gledališče Maribor

Rezervacije

Zaradi omejenega števila udeležencev so za delavnice in projekcije šolskih skupin potrebne rezervacije na hana@enimation.si.

VSE PROJEKCIJE IN DELAVNICE SO BREZPLAČNE.

O FESTIVALU

Na festivalu ENIMATION predstavljamo izbrane animirane, igrane, dokumentarne in eksperimentalne filme otrok in mladih z vsega sveta. Ogledamo si lahko filme v treh starostnih kategorijah tekmovalnega programa in program SVEŽI filmarji, kjer izpostavljamo domačo produkcijo.

KATEGORIJE TEKMOVALNEGA PROGRAMA

MINI filmarji – avtorji, stari do 10 let
MIDI filmarji – avtorji, stari od 11 do 14 let
MAXI filmarji – avtorji, stari od 15 do 19 let

Poslanstvo festivala ENIMATION, ki je del platforme ENIMATION, s projekcijami, delavnicami, predavanji in celoletnimi krožki za vse starostne skupine, je navduševati mlade za filmsko ustvarjanje.

KONTAKT

Društvo za razvoj filmske kulture

Glavni trg 22
2000 Maribor, Slovenija
info@enimation.si